Odbojkaši Zvezde i Partizana (©CEV)

Ništa od osmine finala CEV kupa za odbojkaše Zvezde i Partizana

Vreme čitanja: 2min | sre. 16.11.22. | 22:08

Crveno-beli se "smrzli" u Finskoj i ispustili prednost iz Beograda, crno-beli poklekli pred Švajcarcima u dvorani Master

Odneli su odbojkaši Crvene zvezde prednost u Finsku, ali se vraćaju pognutih glava. Posle pobede 3:2 kod kuće, Savo Volej je u svojoj dvorani slavio sa 3:1 (22:25, 25:18, 25.22, 27:25) i izborio osminu finala.

Crveno-beli su dobili prvi set posle 29 minuta borbe i sve je išlo prema planu. Usledio je veliki pad u drugom setu, koji finski sastav dobija 25:18. Usledila je velika borba, ali je posle pola sata igre domaćin preokrenuo, da bi se četvrtom setu igralo na razliku, ali su odbojkaši Savo Voleja na kraju slavili posle nepuna dva časa borbe (115 minuta) i izborili se za narednu rundu.

Zvezdu je sa 20 poena predvodio Milan Pepić, dok je Lazar Koprivica brojao do 16. Majkl Mikelou bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 22 poena, 15 je dodao Vejka Lindvkist, dok je do 14 brojao Miki Juahjainen.

Partizan je u dvorani Master jurio pobede 3:0 i 3:1 za plasman među 16 najboljih, da je slavio i 3:2 odlučivao bi zlatni set, ali su izabranici Bojana Janjića posle poraza u Švajcarskoj izgubili i kod kuće. Ovoga puta još ubedljivije - 1:3 (21:25, 23:25, 26:24, 21:25).

Odbojkaši Amrisvila su poveli posle 24 minuta igre u prvom setu, a onda se rasplamsala borba. Nisu crno-beli uspeli da izjednače, ali su dodali gas kada su ih gosti priterali uza zid. Dobio je Partizan treći set sa 26:24, ali poklekao u četvrtom i ostao bez osmine finala.

Aleksa Mandić je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok je Vidak Cvetković dodao 13 poena, a Daniel Gruveus 11. U pobedničkom sastavu izdvojio se Jon Vendt sa 21 poenom, po 13 su dodali Eid Abelsud i Bjorn Hone.